Design:

Projektowanie stron internetowych

Torty

Kategorie

Olej do prowadnic COMBIOIL 68 Luna

Olej do prowadnic COMBIOIL 68 Luna

Olej do prowadnic COMBIOIL 68

Luna logo

Więcej szczegółów


164,82zł brutto

15535-0101

Stan: Dostępność 48 h

Zakres zastosowań.
Zalecany do obrabiarek i innych maszyn, gdzie występują ruchy wzdłużne części maszyn. Olej może być również używany w układach smarowania łożysk i kół zębatych.
COMBIOIL 68 jest szczególnie zalecany do tych maszyn, w których układ smarowania połączony jest z układem hydraulicznym, a także do wind hydraulicznych i podnośników kolumnowych.


Właściwości.
COMBIOIL 68 bazuje na jasnych, wysokorafinowanych olejach parafinowych, oraz ulepszony jest starannie dodanymi dodatkami. Dodatki te nadają mu przede wszystkim bardzo dobre własności przeciwemulgacyjne. Ponadto zapobiega się zjawisku utykania. Olej odznacza się dobra stabilnością termiczną, dobrym przyleganiem, oraz zapobiega zużyciu i korozji.
Zalety.
Jedną z ważniejszych cech wymaganych od olejów do prowadnic jest nie zmywanie ich przez płyny chłodząco-smarujące bazujące na wodzie (nie łączenie się z wodą). Te właściwości przeciwemulgacyjne są szczególnie dobre w przypadku oleju Combioil.
Przy smarowaniu obrabiarek narzędziowych jest ponadto bardzo ważne, by ruch ślizgowy stołu roboczego odbywał się równomiernie, bez skoków, aby uzyskać wysoką jakość powierzchni obrabianego elementu. Nierównomierny posuw, tzw. stick-slip (ślizg z utykaniem), występuje na prowadnicach przy małych prędkościach przesuwu z dużymi naciskami. Olej Combioil 68 został opracowany pod kątem spełniania wymagań przemysłu maszynowego na dobrej jakości olej do prowadnic i układów smarowania.


Zalecenia użytkowe
Unikać kontaktu ze skórą: W przypadku kontaktu ze skórą zmyć wodą z mydłem. Zużyty olej przekazać do instytucji utylizacyjnej.
Karta charakterystyki produktu chemicznego dostępna jest dla użytkowników profesjonalnych na życzenie.

 

TYPOWE DANE
  METODA JEDN. WARTOŚĆ
ISO VG     68
Lepkość przy 40°C ASTM D 445 mm²/s 64
Lepkość przy 100°C ASTM D 445 mm²/s 8.8
Wskaźnik lepkości ASTM D 2270   110
Gęstość przy 15°C ASTM D 4052 kg/m³ 880
Temp. płynięcia ASTM D 97 °C -15
Temp. zapłonu COC ASTM D 92 °C 222
FZG A/8 - 3/90 CEC-L-07-A-95 FLS >12
Opakowania:
Nr art. 15535 -0101
Typ Nr COMBIOIL-5L
Zawartość   5 l
Opak.   Pojemnik

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.